Porozmawiajmy o pieniążkach

Cześć,
Pozwoliłem sobie przytoczyć artykuł, który napisał Przemek Pająk na swoim blogu. Jakże jest to ciekawe!

W skrócie o tym ile zarabiają członkowie rady nadzorczej Apple za przyjazd na jedno spotkanie, ile miesięcznie wpływa na konto wiodącego niezależnego dewelopera aplikacji na iPhone oraz ile będzie urządzeń z iPhone OS na pokładzie na koniec 2009 r.

Ile zarabiają członkowie rady nadzorczej Apple

Niby kryzys, niby Steve Jobs zarabia rocznie 1 dolara, a członkowie rady nadzorczej Apple – tej samej, z której niedawno wyprowadził się CEO Google’a Eric Schmidt – dostają… 127 tysięcy dolarów za każde spotkanie. Takie wyliczenia poczynił dziennik “Parkiet“, który podzielił roczną gażę członków rady nadzorczej Apple przez liczbę spotkań rady w roku. To drugi wynik wśród amerykańskich spółek publicznych, tylko za Intuitive Surgical, w której członek rady nadzorczej za spotkanie inkasował 139 tysięcy dolarów.

Jakby nie patrzeć… fajnie być członkiem rady nadzorczej Apple.

Ile miesięczne wpływa na konto Tapulous

Tapulous to start-up przygotowujący aplikacje na iPhone’a. Firma ma praktycznie jeden wielki hit w AppStore, który rozszerza do granic możliwości – to muzyczna gra Tap Tap Revenge. Miesięcznie sprzedaż aplikacji w AppStore generuje obrót w wysokości 1 miliona dolarów – pochwalił się szef firmy Bart Decrem “Reutersowi“. W różnych postaciach i wersjach Tap Tap Revenge zainstalowana jest na 20 milionach iPhone’ach/iPodach Touchach, czyli – o czym poniżej – to niewiele mniej od ⅓ wszystkich urządzeń z iPhone OS w obiegu.

Dołożyłem się do sukcesu Tapulous wydając 4,99 dolara na aplikację z muzyką jednej z moich ukochanych grup muzycznych Dave Matthews Band. W życiu bym się jednak nie spodziewał, że ta prymitywna gierka może przynosić milion dolarów miesięcznie.

Ile iPhone’ów i iPodów touch sprzeda Apple do końca 2009 r.

Jeśli wierzyć Gene Munsterowi z Piper Jaffray (a czemu mielibyśmy nie wierzyć skoro to chyba najcelniejszy jabłkowy analityk), do końca 2009 r. Apple sprzeda łącznie 78 milionów urządzeń z iPhone OS na pokładzie. Jak rozkłada się globalny podział iPhone’ów pomiędzy rynkami? Jeśli wierzyć AdMob (a czemu mielibyśmy nie wierzyć skoro firma ta od miesięcy popisuje się celnymi raportami), w listopadzie 52% użytkowników łączących się z internetem za pomocą swoich iPhone’ów (lub iPodów touch) było w Stanach Zjednoczonych. Na drugim miejscu z 5% były… Indie. Na trzecim Wielka Brytania z 4,3%, a na czwartym Indonezja (4,0%).

Polska nie wyskoczyła w rankingu. Nasze 300 tysięcy (?) iPhone’ów jest niezauważalne w skali globalnej.

* zdjęcie z serwisu iPhone Spies

via Spiders Web

Advertisement
Explore posts in the same categories: Macintosh

Tags: ,

You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: