iPhone 4S przybywa

Cześć,
Ponieważ dzisiaj się pojawi, a może już pojawiła cała masa podsumować po wczorajszej konferencji Apple, postanowiłem ja również w skrócie opisać co też takiego się tam pojawiło.

Jak wiadomo wszyscy oczekiwali na pojawienie się nowego modelu telefonu iPhone. No i się doczekali, a przynajmniej Ci, którzy mieszkają w USA, bo w Polsce, to bym się nie spodziewał jego „premiery” w tym roku. Otóż, mamy iPhone 4S. Nie 5, ale 4S, co sugerować może, że zmiany są raczej wewnątrz urządzenia niż w jego wyglądzie. I tak też jest. W skrócie, co nowe urządzenie ma „lepiej” od modelu iPhone 4:

  • Poprawiony znacznie sensor aparatu: 8Mpx, Full HD nagrywanie, podświetlenie w celu lepszych zdjęć w zmroku
  • Szybszy procesor A5, podobno 7x szybszą grafikę (demo z Infinity Blade II, było niezłe!)
  • Integracja poleceń głosowych w systemie (wykorzystano tutaj potencjał nabytej przed dwoma bodajże latami firmy Siri). Można dyktować SMSy, wykonywać polecenia głosowe, wpisywać głosowa spotkania, wyszukiwać etc. Całkiem pożyteczne, ale na razie w wersji beta i nie ma języka polskiego oczywiście.
  • Poprawiono antenę – teraz są dwie, do nadawania i odbierania, odpowiednio zlokalizowane (ma to zapobiec gubieniu sygnału, kiedy telefon zamkniemy w dłoni)
  • Wreszcie mamy tzw. „Word phone”, czyli GSM i CDMA w jednym urządzeniu
  • iPhone 4S wspiera HSDPA+, czyli 14,4Mb/s download oraz 5.8Mb/s upload w sieciach komórkowych.

To po skrócie tyle. Dostępność w USA, Kanadzie, Australii, UK, Francji, Niemczech i Japonii to 14 październik. Reszta 22 krajów 28-go, a cała „niszość” pod koniec roku. Cena modelu 199USD dla modelu 16GB i 399USD dla modelu 64GB z kontraktem na dwa lata.

Oczywiście, iPhone 4S to nie jedyne nowinki wczorajszej konferencji. Mamy nowe iPody, teraz z wbudowanym trenerem i GPS, co daje nam możliwość używania ich bez dodatkowych akcesoriów takich jak Nike+. Dodano również kolor biały i w przypadku modelu Nano, zmniejszono nieco cenę.

Ostatnim ogłoszeniem tej konferencji był oczywiście iOS 5 i iCloud. Golden Master spodziewany jest na 12-go października. Ostatnim wspieranym modelem iPhone’a dla iOS 5 jest 3GS, jednak nie wszystkie funkcje tego systemu na tym modelu będzie można wykorzystać. Bez zaskoczenia – prawda? Cloud oraz iTunes match jeszcze nie wystartowały, ale lada dzień. Tutaj się za bardzo nie wypowiadam, jak to ma działać, bo jak zobaczę na własne oczy, to opisze. Mam nadzieje, że będzie to serwis lepszy niż MobileMe.

To po skrócie tyle. Czekamy teraz na dostępność nagrania z konferencji w naszym Polskim już iTunes. Miłego oglądania!

Explore posts in the same categories: iphone

Tags:

You can comment below, or link to this permanent URL from your own site.

One Comment on “iPhone 4S przybywa”

  1. Krzysztof Says:

    Wiadomość z ostatniej chwili. Nagranie konferencji już dostępne na stronie Apple!


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s